Dgs Kursu

DGS açılımıyla Dikey Geçiş Sınavı, öğrencilerin MYO ve açıköğretim önlisans programlarını tamamladıktan sonra, istedikleri uyumlu lisans programlarına geçiş yapmaları için girmek zorunda olduğu sınavdır. Genelde ağustos ayında yapılan bu sınavdaki asıl amaç, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sözel ve sayısal içerikli akıl yürütme becerilerinin ölçülmesidir.

Dikey Geçiş Sınavının (DGS) soru sayıları ise 60 sayısal 60 sözel olmak üzere toplamda 120 sorudur. Dikey Geçiş Sınavının (DGS) süresi 140 dakika olarak belirlenmiştir. Her iki bölüm içinde 10’ar tane mantık sorusu bulunmaktadır. Bu amaçla hazırlanan sorular, ön lisans programlarında öğrenilen bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik olmamaktadır. Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri düzeyde olmaktadır. Sınavda 4 yanlış 1 doğruyu götürmekle beraber, yanlışlar ilgili bölümün doğrularını götürmektedir.

Kurslarımız tüm öğrencilerin eğitim almaları için özel olarak hazırlanmış kurslardır.

Dgs Kursu

Lisans programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olma şartı aranır. O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki bütün mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da başvuruda bulunabilmektedirler.

Özel derslerimiz tecrübeli öğretmenlerimiz ile devam etmektedir. İsterseniz birebir isterseniz grup halinde derslerimiz vardır.

Tıkla Ara (Ücretsiz Deneme Dersi)